Názov: Veľký Piatok 2018 - výlet do prírody
Publikované: 28.03.2018 00:43:00
Kategória: Aktuality

Veľký Piatok 2018 - výlet do prírody


AKTUALIZÁCIA - 01.04.2018, 22:00:

Počasie tento rok nakoniec vyšlo na výbornú. Ďakujeme všetkým za účasť a tešíme sa na ďalší ročník :-). Tento rok sa výletu zúčastnilo celkom 16 ľudí a traja psi :-)
Fotky z výletu nájdete v galérií - zobraziť.


Nastal čas, kedy sa na Veľký Piatok znovu po roku stretneme a podnikneme výlet do prírody, poopekáme ryby a nadýchame sa čerstvého vzduchu :-).

Cieľ výletu

Cieľom výletu bude vrch Snožek 688m.n.m, ale ak by sa počasie vydarilo, môžeme kráčať aj ďalej podľa vzájomnej dohody zúčastených.


Obr. Snožek 688m.n.m

Plán v prípade veľmi nepriaznivého počasia

Výlet sa koná za každého počasia, ale v prípade veľmi nepriaznivého počasia bude opekačka podľa dohody pri „Zdravej vode“ alebo pod Mošteňskou skalou.


Stručný popis trasy výletu:

Trasa je mierne náročná s dĺžkou min. 5km (ŠTART->CIEĽ). Štartuje sa jednotlivo z každej obce (Horný Lieskov, Dolný Lieskov, Slopná, Podskalie, Horný Moštenec) podľa nižšie uvedeného časového harmonogramu. Z každej obce pôjde jedna skupina. Skupiny sa zjednotia na mieste označenom v trase ako ŠTART (miesto nazývané aj ako "na Kopcoch pri kríži" - GPS: 49.06300N,18.46783E) a od tohto miesta budeme najneskôr od 10:00 kráčať spolu až k cieľu.V cieli bude tradičná veľká opekačka, ale samozrejme bezmäsitá, tak nezabudnite na ryby - pripravené najlepšie ako živánska pochúťka v alobale. Čas návratu predpokladáme najskôr po 17:00 hod. ;-), nakoľko konečný cieľ trasy sa môže v závislosti od dohody a poveternostných podmienok zmeniť.
Mapu terénu nájdete na www.freemap.sk.


Obr. Trasa výletu ŠTART->CIEĽ


Obr. Približná trasa pre štartujúcich z Horného Lieskova, Dolného Lieskova, Slopnej a okolia


Obr. Približná trasa pre štartujúcich z Horného Moštenca a okolia

Udalosť nájdete aj na facebooku

FACEBOOK - Veľký Piatok 2018 - výlet do prírody.


Tešíme sa, všetci ste srdečne vítaní.